Neděle 13. června 2021, svátek má Antonín
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Neděle 13. června 2021 Antonín

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jajboze

Pane velvyslance.

Jste docela odvazny clovek! V nasi zemi politikum prilis neduverujeme a jejich blogy casto oplyvaji vulgarnimi projevy diskuteru.Jak jste na tom v USA? To je prvni otazka.Dale by me zajimalo, v jakych dalsich oblastech, krome expanze mocenskeho vlivu USA na vychod , si Amerika predstavuje spolupraci s CR .V cem ma nase uzemi a lidsky potencial pro USA vyznam a jaky z toho budeme mit konkretni prospech i my.Posledni otazka:  Mate moznost poznat celou republiku a navazat spolupraci se vsemi regiony? Preji Vam u nas prijemny pobyt a tesim se na Vase odpovedi.:-)

0/0
21.9.2008 19:58

dubanová

pojďme spolu hovořit?

nikdo k tomu nemá co říci a nikoho to nezajímá, že vyplácíme české penze rusákům a to snad přímo za to, že nás tady 40 let okupovasli a terorizovali a naši původně vyspělou a demokratickou zemi "zbolševozovali"!!

0/0
8.9.2008 16:34

dubanová

české penze pro rusy, kteří tu nikdy nepracovali?

tak vidím, že to, že ČR dobrotivě vyplácí a již celá léta -  české penze rusákům - vůbec nikomu nevadí, ale když se hovoří o tom, že by se měl stát postarat o své těžce postižené lidi, kteří si sami nemohou pomoci - tak se ozve "halasný pokřik" ve smyslu "ať se o ně postará jejich rodina"!! a tady k tomu - nemá nikdo raději ani žádný názor?

0/0
7.9.2008 16:53

dubanová

české penze pro rusy?

Rusové, kteří v ČR nikdy nepracovali dostávají český důchod.

I když v Česku neodpracovali ani den, dostanou Rusové s trvalým pobytem český důchod. A mnohdy je taková penze dokonce vyšší než průměrný český důchod, který se počítá podle aktuální výše platů a činí asi deset tisíc korun. Podle ministerstva práce je takových cizinců na našem území několik stovek. 

To potvrzují i statistiky, počet Rusů v Česku roste. Za poslední čtyři roky se jejich počet téměř zdvojnásobil, teď je jich tu kolem 22 tisíc,(ale podle ČSÚ z května 2008 -  je tady 149 000 lidí z bývalého sovětského svazu.) Roste i počet žádostí o české důchody.. český sociální systém před větší zátěží, zachraňuje  jenom fakt, že Rusové o této možnosti moc nevědí.

Veronika Švihelová

0/0
5.9.2008 14:08

dubanová

dodatek

11.12.2007, Aktuálně.cz

0/0
5.9.2008 13:58

dubanová

pojďme spolu hovořit

Policie: Rozkrádání státního majetku netrestáme[exkluzivně]

11.12.2007 Sabina Slonková

0/0
5.9.2008 13:57

hraběnka

ICC v Haagu

Tento mezinarodni trestni soud Ceska republika, jako jediny clensky stat EU nepodporila a nestala se jejim clenem.

Dalsim velkym problemem pro obcany teto zeme vyplyva z Lisabonske smlouvy, ktera je velmi benevolentni vuci soukromemu vlastnictvi, predevsim jejich prevodu. Ceska republika resp. ceske soudy za kazdou cenu i cenu podvodu obhajuji nabyvatele za pravoplatne. (z uzivani v socialistickych org. se na Katastralnich uradech dodatecne objevuji kupni smlouvy o nichz byvaly vlastnik nemel poneti, a tyto se u soudu neproveruji, byt podpis byl ucinen jiz po smrti prodejce. Postizenymi obcany jsou byvali zivnostnici, sedlaci, etc. Pohovorme si o tom, nebot totalitni Cesko preziva, predevsim u soudu.

0/0
5.9.2008 10:35

Celebix

Chomsky

Good afternoon, mr. Graber.

I'd like to ask a question - what do you think about famous critic of american policy, "world dissident number 1", Noam Chomsky (http://www.chomsky.info)?

Sorry for my English.

0/0
4.9.2008 19:32

Celebix

Re: Chomsky

Český překlad:

Dobrý den, pane Grabere.

Chtěl bych se zeptat - Co si myslíte o významném kritikovi americké politiky, "světovém disidentovi číslo 1", Noamu Chomském?

Omlouvám se za svou angličtinu.

0/0
4.9.2008 19:33

Sid2007

Ambassador: PUSH CR to stop DISCRIMINATION of Czech-American

Your Excellency: You are representative of "beacon of liberty", universal model of democracy, rule of law, including protection of sacred rights, i.e. also private property rights. After all, NATO membership and quarantees which come with it guaranttee to investors that Czech Rep is SAFE for capital. WHY USA, especially Republican-lead administration, you, businessman and Republican STILL do not have guts, moral fiber, spine etc. to push Czech Rep to stop discriminating fellow Americans of Czech origin, refugees from communism, as CR still refuses  to give them remedies given (and also righly deserved) by victims of communism who could not or didnt want to flee the totality? Or do you care only about investment of Phillip Morris, not US citizens, victims of communism? Why Cato or Heartland Institute tout Klaus (whom KSCM supports) as reaganite when he, like the KSCM, always lead effort to block any restitutions, namely to refugees from communism? Mr. Ambassador: You cannot do better?

0/0
4.9.2008 19:04

hraběnka

Lidska prava v CR?

Jsou tabu, stejne tak vlastnicka, tento bolestivy problem nasi zeme se snazi ruda justice a media zamlcet, okradeni obcane i jejich potomci jsou znovu pronasledovani, skryte, psychicky a enonomicky tyranizovani stejne jako v 50. letech. Tyto otazky by se mely probirat pristi tyden mezi CSR a USA. Zadny majetek se nevraci, lide jsou dal okradani, u soudu umiraji. Dekuji, pane, za Vas clanek.

0/0
4.9.2008 17:48

dubanová

Re: Lidska prava v CR?

ano to máte pravdu, lidská práva - nemají v ČR valnou cenu - od toho se ostatně odvíjí "nevymahatelnost práva", a  vlastnická práva - to jsou jen slova.. Hovořím za sebe, v restituci jsme dostali vrácený pozemek, jehož vlastnictví se projevuje pouze v tom, že platíme daň z nemovitosti, pozemek samotný - využívá pro rozvod vody Pivovar Nymburk..Bez našeho souhlasu a tedy bez úplaty.Postavili jsme si plot, pivovar nám jej zrušil, byla tam studna, pivovar ji zasypal, byly tam ovocné stromy, pivovar je pokácel.. My na svém pozemku nemůžeme vůbec nic dělat, Postřižinský pivovar Nymburk, si to nepřeje,, - to jsou vlastnická práva v demokratické ČR!!

0/0
4.9.2008 20:25

Kalenka

No to mě omyj !!!

zástupce světových surovinových loupežníků si otevřel blog!To Vám poradili vaši PR poradci ? No to je parodie na demokracii !

0/0
4.9.2008 12:28

tomtop

Re: No to mě omyj !!!

demokracie je, ze sem muzes napsat co chces .. a autor tez v mezich svych moznosti

0/0
4.9.2008 12:41

Mirco1

Re: No to mě omyj !!!

No vidíte .. když jste svéprávný se svými výpotky vy, holt může mít i on blog

0/0
4.9.2008 15:21

Karlik1263

Obamanos

Yes we can!! :-)

0/0
4.9.2008 1:57

dubanová

pojďme spolu hovořit ?

nerozumím vztahu Čechů k USA, kde se bere ten odpor až pohrdání k národu, který nám nikdy neublížil. A pomohl nám i ve dvou světových válkách. K zemi, která přijala  statisíce našich emigrantů..

0/0
4.9.2008 1:20

rezjir

Dubanová

kde se ve 14 bodech prezidenta Wilsona hovoří o Československu na rozdíl od Polska?

A kdopak nás prodal SSSR za to, že Sověti píchnou Amíkům s Japonskem?

0/0
4.9.2008 7:26

dubanová

Re: Dubanová

když Beneš mluvil v prosinci 1943 s Molotovem, řekl mu:" jestli nám pomůžete vyhnat sudetské Němce, jejich zkonfiskovaný majetek bude základem socializace Československa. A na Molotovovu otázku, co uděláte s velkoburžoazií, Beneš odpověděl. Donutíme ji aby socializovala. Jen aby se nadobro zbavil Němců, zavázal se československý  exilový prezident bezvýhradnou příklonností Československa k sovětskému svazu. 

0/0
4.9.2008 10:57

rezjir

Re: Re: Dubanová

Tak tak velkoburžoazie byla stejně tak zkompromitována spoluprácí s Němci, že ji stejně nešlo zachránit.

0/0
4.9.2008 15:01

Mirco1

Re: Dubanová

Jaké prodal? Co to melete? Jaká byla na Jaltě či Teheránu uzavřena dohoda týkající se Československa? Žádná. To se spíš musíme obrátit na Beneše, který v roce 1943 uzavřel Československo-sovětskou dohodu o přátelství a vzájemné pomoci, přestože ho předtím Churchill zrazoval. A že na "osvobozeném" východním Slovensku hned Stalinovi pohůnci vyhlásili "košický vládní program", který pak byla přinucena i Benešova vláda akceptovat, to je také vina USA?

Už se jen těším na to, že někdo prohlásí, že nás "USA zradily" v roce 1968 :D

0/0
4.9.2008 11:02

rezjir

Re: Re: Dubanová

Tak si přečtěte knihu Waltra Lippmanna o americké zahraniční politice, která u nás vyšla tak v r.1946,a také Prohlášení ministrů zahraničních věci budoucích stálých členů Rady bezpečnosti v prosinci 1943 a pak možnná pochopite, že v Jaltě už tak o nic moc závažného nešlo. Už bylo vymalováno.

0/0
4.9.2008 14:59

Mirco1

Re: Re: Re: Dubanová

Nejde o to, jeslti na Jaltě o něco dlležitého šlo nebo nikoli, chci od vás nějaký důkaz "prodání Československa výměnou za vyhlášení války Japonsku". Ne knihy doměnek a osobních názorů (a zrovna být vámi byl byl opatrnější, v případě Katyně jste se sekl velmi ošklivě), ale oficiálních dokumentů či přepisů jednání.

0/0
4.9.2008 15:27

rezjir

Re: Re: Re: Re: Dubanová

USA naprosto oiiciálně přenechaly Sovětům východní Evropu jako sféru jejich vlivu. A to podpisem toho Prohlášení v Moskvě 1943, kde bylol jasně řečenol, že („That after the termination of hostilities they will not employ their military forces within the territories of other states except for the purposes envisaged in this declaration and after joint consultation.“) Viz http://www.yale.edu/lawweb/avalon/wwii/moscow.htm

Tedy kam vkročí noha vojáka té či oné armády do konce WWII, toho stát.  Proto mělo takový význam stanovení těch demarkačních linii.

0/0
4.9.2008 22:21

wiki5.5

Re: Re: Re: Re: Re: Dubanová

uz se naucte jinou anglickou vetu. S touhle jste uz tady trapnej

0/0
6.9.2008 17:05

rezjir

Re: Re: Re: Re: Dubanová

A co se Katyně týče, tak jsem jenom chtěl po autorovi, aby vyvrátitl to co psali v Halo novinách. A dokonce jsem mu ukázal, jak to má vyvrátit.

0/0
4.9.2008 22:24

Thyronx1

:o)

To ze mezi DESITKOU nejlepsich unverzit sveta je 7 v USA! neco rika.

Do první padesátky se dokázalo dostat jen pět škol z kontinentální Evropy: po dvou francouzských a švýcarských a jedna německá. Až na švýcarskou ETH v Curychu, však dosáhly jen na druhou polovinu padesátky. Z celé Evropy mohou s Američany důstojně soutěžit jen Britové: v elitní padesátce získali osm míst, Cambridge a Oxford se propracovaly do první desítky, London School of Economics skončila těsně za ní.Univerzita Karlova se nedostala ani do prvni petistovky.

0/0
3.9.2008 18:59

mysak_25

Dejavu-Beograd 1999 a New York 2001

http://werdan.blog.idnes.cz/c/39775/Dejavu-Belehrad-1999-a-New-York-2001.html!

0/0
3.9.2008 18:54

Sid2007

Thyronx: Najednou umírněný UAW parazit z bankrot. FORDa?

žeby, jako markoekonomické výsledky a tedy i US dolar splasklé sebevědomí desítek miliónů Američanů, vedlo i jinak po léta povýšenecké, arogantní, mimo mísu mířící poučky nám v Česku dávajícího Tharonxe k jisté dávce sebereflexe?

Jeho příspěvek zdá se rozumný, vyvážený. Navíc si ospoustil kázání o socanské ČR a EU. Možná, že jako Republikán a nejen na chatech aktivní občan USA (a, doufám, i ČR?) nám sdělí, jak, třeba i interpelacemi i svého US senátora (Levina atd.) nebo tady navíc také republikána, H.E. velvyslance, lobboval a lobuje za to, aby zejména "liberál" Klaus, jeho ODS a pak ČR konečně odstranily diskriminaci česko-amerických obětí komunismu, které v USA nalezli, jako političtí úprchlíci, tedy die Fluchtinge, refugees, ne tedy "emigranti", tedy vystěhovalci, útočiště).

Nebo že by Thyronx, co po 23 let vstřebával tu správnou demokracii, oproti svým kolegům, bělochům a hlavně mnoha černochům na montážní lince u bankrotujícího FORDa,  (pokrač)

0/0
3.9.2008 18:29

Sid2007

Na co Thyronx nemá odpovědi?

...  u bankrotujícího FORDa, kteří, jako povinní členové odborového svazu UAW volí demokraty, nejen když je poločernoch, se zase jen oportunisticky spokojil s tím, že mu u nás i za slabý dolar nalejou levné pivo, může si dovolit adaptovat - oproti Detroitu ne sádrokartonový, ne dřevěný, ale zděný domek na penzi a otázky svobody, svatosvatého práva na ochranu soukromého majetku ho nezajímají?

 

Idyž, jako statistická vyjímka (řekněme 5% z americké pracovní síly, modrých límečků, která ještě má silné odbory) má díky mafii zvané  UAW, která nejen podle velvyslance dusí GM, Forda, Chryslera, má plat 100 tis USD, je tedy odborářská socka a parazit, jak pravice káže, mohl by se rozepsat o životě střední třídy, o hlavním městě americké kriminality, Detroitu, o jejich dalším vyvedeném zkorumpovaném primátorovi, o strachu, který on, rodina mají, aby před gangy z měst domů a z nákupu dorazili zdraví, za řevu hip-hopu a namířenou pistolí neokradeni.

0/0
3.9.2008 18:32

Thyronx1

Re: Na co Thyronx nemá odpovědi?

UAW opravdu voli demokraty ale ja nejsem "pod vlivem" :o))) pochopitelne.

Silne odbory (UAW) jsou minulost. Nicmene jakesi zakony slusnosti jeste vladnou. UAW nemohou vydirat tak jako nemuze vydirat Ford ..) Odbory u Vas v drahe vlasti jsou ti pravi vyderaci ktere se nestydi vydirat i 20% zvysenim platu.  (U nas jsou platy po leta zmrazene a pridava se jen "Cost of living).

Vidim ze jsi dobre informovan o Detroitu, samozrejme slusny clovek nebydli v takovych mistech stejne jako u Vas v Chanove. Tim myslim gheta v Ceske republice 21. stoleti.

0/0
3.9.2008 18:47

Sid2007

Jen pod tlakem Thyronx (nerad) přizná (trošku) pravdy

1) Jak si, ó velký americký moralisto, co po léta povýšenecky a hlavně neobjektivně poučuje Česko, vysvětkluješ svoji pravicovost, členství v GOP a přitom jsi dinosaur mafiáckých parazitů, UAW, devastujících (podle WSJ, tady pana velvyslance, byznismanů, republikánů) americký automobilový průmysl?

2) "Zákony slušnosti"? V USA, kde střileli do dělníků, i z kulometů, i ve 3é letech (hornický tábor s dětmi v Kolorádu a Utahu?) Pravda: GM, Ford jsou dlouhodobě na okraji BANKROTU (viz. finanční tisk atd.). Tak jak i Amíci, přes vymývání mozků s "BUY AMERICANS" šunty od Vás stále více nechtějí, nekompetenntní manažment, chabž design, nejvalifikovaní dělníci GM, FORDu, Chrysleru ztrácí podíl na trhu. JE TO PRAVDA? Po 25 let? Ano? Ne? Jen strach z banktotu drží manažment a UAW pod kontrolou. Výhled: mizerný. Neumí dělat auta.

3) Chceš snad - i přes americké přehánění - srovnávat enklávy jako Chánov, část Zižkova atd. s celými devastovanými, černochy obydlenými velkými městy USA, (pokrac)

0/0
3.9.2008 19:08

Sid2007

Thzronx ma problem a proto je NEOBJEKTIVNI

 

3) Chceš snad - i přes americké přehánění - srovnávat enklávy jako Chánov, část ˇˇZižkova atd. s celými devastovanými, černochy obydlenými velkými městy USA, od Detrotu, jižního Chicaga, přes Filadelfii, Cleveland, Baltimore, Washington, atd. atd. Jih ani nezmiňujíc? Dobitá, zadeklovaná města? A chceš přitom být brán vážně, dělat si nárok na to být objektivní?

0/0
3.9.2008 19:09

Thyronx1

Re: Thyronx: Najednou umírněný UAW parazit z bankrot. FORDa?

hahaha Ford nebankrotuje ani nahodou, naopak prezbrojuje a vysledek bude sjizdet koncem roku 2010 z linek ktere budou vic nez rok na "retooling".

Senator Levin (demokrat) mi je na haku. Ostatne jako kazdy levicak. Za mne nikdo lobbovat nemusi, ja se o sebe umim postarat vic nez dobre.

0/0
3.9.2008 18:42

Sid2007

FORD ma stale smrtelne problemy. A tz jsi ... sobec?

O tom, v jakem prachbidnem stavu FORD (ale i GM, Chrysler) po leta je, vi kazdy kdo neni zaslepenec a propagandista jako ty.  Treba jen obligace FORDa jsou po leta "junk" kvality, tedy "smejd". O tom, kolik investor, investujici rekneme poslednich 10 let do akcii americkych automobilek ztratil se da snadno presvedcit online. Bida, bida. Masivni ztraty.

To, ze Levin, US senator za tvuj Michigan je, stejne jako ten druhy, demokrat neznamena nic kdyz jsem se te dotazoval, zda a jak ty, jako ctitel liberalni demokracie, svobod, ochrany soukromeho majetku, lobujes sve volene zastupce, svoji republikanskou partaj, zde treba velvyslance, aby "thatcherita" Klaus, ODS, vlada CR konecne odstranili diskriminaci cesko-americkych obeti komunismu, ktere nalezly utociste v USA a kterym spojenecka CR, clenska zeme NATO stale odepira napravu krivd, kterych se po zasluze dostalo jinym obetem komunismu.

Ty jsi ale, zda se, "republikan" kdyz potrebujes poucovat Cesko, jinak parazit socka odborar, ze?

0/0
3.9.2008 19:17

Sid2007

Jako nejhorší agitprop, Thyronx překrucuje (lže?) FORD

In 1999 Ford Motor's Michigan Truck plant was cranking out 300,000 Expeditions and Navigators a year, generating as much as $15,000 profit on each one of these fat cars.Today the plant outside Detroit is idle, as Ford dealers try to clear their lots of unwanted $40,000 gas guzzlers.

The tipping point, says Ford Chief Executive Alan Mulally, came in early May, when gas hit $3.50, pushing the price of an Expedition fill-up to $100. Ford wrote down the value of its truck and SUV plants by $5.3 billion last quarter, and it is investing several billion dollars in new factory equipment to prepare for the era of small cars. All this for a company that lost $8.6 billion in the first half and has stopped forecasting when it might make a profit. - Tedy FORD uz prestal predpovidat kdy se vubec nekdy vrati k ziskovosti. Jsou to holt "marchri" vsichni ti redneci na montazni lince, arogantni bossove a ubozi designeri s vkusem ZILu a Moskvice:)

0/0
4.9.2008 4:53

Sid2007

(dalsi) zkorumpovany primator Thyronxe odsouzen, rezignoval

Kwame M. Kilpatrick, the charismatic mayor of Detroit who has been embroiled in legal problems stemming from a sex scandal since the beginning of the year, pleaded guilty to obstruction of justice and agreed to resign Thursday morning as part of a deal with prosecutors.

He agreed to plead guilty to two felony counts of obstruction of justice and to plead no contest to a felony count of assault on a police officer; to pay restitution to the city of $1 million; to surrender his law license, forfeit his state pension and be barred from elective office for five years; and to serve 120 days in the Wayne County jail, followed by five years’ probation. The other charges were dismissed, and the judge scheduled a formal sentencing hearing for Oct. 28.

(pokrac)

0/0
4.9.2008 18:51

Sid2007

Korupce v Thyronxove Detroitu: Jako za Idi Amina

Mr. Kilpatrick had been facing 10 felony charges in two criminal cases that involved allegations of perjury and assault. Despite being under pressure for to step down for months, Mr. Kilpatrick, 38, clung to his office, even telling residents in a live television appearance, “I will never quit on you. Ever.”

His refusal to resign delighted a certain segment of this city’s mostly poor, mostly black population, who felt pride in Mr. Kilpatrick.

0/0
4.9.2008 18:53

Sid2007

Why Golliah (Anhauser/Busch) steals from BUDVAR?

Your Excellency:

Trademark and intelectual property protection has been, for decades, a hallmark of US foreign trade policy, with cries about communist PRC stealing patents on routine basis accompanying that.

As a businessman, ambassador (whereas embassy priorities include pushing commercial interest) whatis your frank, ally-like opinion on decades-long intentional abuse of trade practices, trademark protection by St. Luis-based Golliah of beer industry, Anhauser-Bush of a david-like size BUDVAR?

Namely, where A-B (now luckily swallowed by Belgians:) in dozens of countries deliberately encroached and infringed on Budvar's trademark, forcing Budvar to spend millions after millions to defend itself agoinst predatory, unscurpulous, deep-pocket agressor, Anhauser-Bush?

Or is it, for you and others pushing US national and corporate interest, of interest and indignation when others steal and infringe on intellectual proberty and when US corp does it is an OK? Thank you for your response.

0/0
3.9.2008 18:06

Thyronx1

Re: Why Golliah (Anhauser/Busch) steals from BUDVAR?

What ambassador of USA have to do with Anhauser Busch?

Same as this case have nothing to do with TRADE POLICY !!!!

0/0
3.9.2008 18:25

Sid2007

Oh really? To říká pilnýb debatér Thyronx?

Anhauser-Busch, jeden z nejštědřejších korporačních důrců do kufrů politiků, zejména - no surprise there - republikánům, jako největší pivovar na avětě, darling amerických obchodních přidělenců a tedy i velvyslanců ... Jeho Excelenci, která má přehled, radí jak a co mají postkomu i EU vlastně správně dělat, kdy USA pilně pláčou jak ČLR krade patenty a ochrannoé známky, tak si nevšiml, není to jeho byznis jak Anhauser-Busch ve flagrantním, vědomémém, desítky let dlouhém úsilí stejnými metodami (kradením ochranných známek atd.) poškozuje Budvar?

Slektivní paměť? Selektivní přístup k věcem?

0/0
3.9.2008 18:37

Thyronx1

Re: Oh really? To říká pilnýb debatér Thyronx?

Americky Budweiser je neco jineho nez Budvar. Obsahem i nazvem. Budvar mi rika ze to je snad jediny pivovar ve slavne zemi skvel;ych piv v ceskych rukou. I ten se ale jednou proda.

Cesi uz se vyprodali. Zisky jdou u perspektivnich vyrob zpet do byznysu, dilem ale do zeme majitele. Viz Autoskoda M.B., Mattoni a jine vody, pivovary... sklarny a textilky jsou uz odrovnane a vesmes srovnane se zemi, stejne jako slavne SONP Kladno a jine ocelarny,hute.. TOS, nebo vyrobci textilnich stroju.. vsechno znicene sesrotovane rozkradene znicene.

0/0
3.9.2008 18:53

Sid2007

Tlacit PRAVDU z Thyronxe je jako tlacit ji z Amiku

Zavadis povidacky JINAM nez byl dotaz na H.E. velvyslance a pointa: Po minimalne 30 let A-B vedome, systematicky, v tuctech zemi dela invaze na trh chraney ochrannymi znamkami Budvaru. Pritom chladnokrevne kalkuluje s tim, ze si mnohonasobne mensi Budvar nemuze dovolit jako A-B platit armady pravniku k tomu aby se zlocinnemu a ochranne znamky Budvaru kradoucimu A-B mohl ucinne branit.

Tento konkretni priklad vedomeho okradani americkym Goliasem, ktery je v rozporu s americkymi narky o tom jak CLR atd. kradou americke aptenty, ochranne znamky (viz. trziste Vietnamcu u nas) je velice vhodny dotaz pro velvyslance. Zel, prolhany Thyronx take manipuluje podstatu veci nekam zcela jinam. Nebo to tak - i zde - neni?

0/0
3.9.2008 19:27

Thyronx1

Ziji v USA 23 let.

Jsem vsak v Cechach temer kazde leto. Mam tu zemi a kraj rad, v podstate i starsi generaci Cechu. Mohu porovnavat, mohu porovnavat predevsim chovani lidi v obou zemich. USA mne prijala jako politickeho uprchlika. Zadne mimoradne vyhody, zadne prominuti dani, zadna privelegia. Zadne znamosti a slovni zasoba anglictiny nulova. V zadni kapse vyucni list. Vedel jsem ze to prvni bude studium. Amerika mi ho umoznila v tehdejsi dobe, zdarma.  Dnes mam plat $ okolo 100,000 rocne hrubeho.

Amerika je muj druhy domov a navic nejsilnejsi spojenec (i Ceska) na svete. Vazim si USA a vazim si toho, ze v teto svobodne a demokraticke Unii ziji. (Jsem spokejeny zdravy a aktivni 62 lety republikan).

0/0
3.9.2008 18:00

rezjir

Re: Ziji v USA 23 let.

Socialistické Československo také příjímalo politické úprchlíky z USA

0/0
4.9.2008 7:31

Mirco1

Re: Re: Ziji v USA 23 let.

:D Myslíte Deana Reeda? :D

0/0
4.9.2008 11:05

rezjir

Re: Re: Re: Ziji v USA 23 let.

Nejenom,.Ale na toho jsem ani nepomyslel.

0/0
5.9.2008 6:41

Saltos Alim

Re: Re: Re: Re: Ziji v USA 23 let.

K výpočtu snad postačí prsty na jedné ruce, zajimavý by byl i seznam  od zasvěceného.  8-o

0/0
6.9.2008 14:59

wiki5.5

Re: Re: Ziji v USA 23 let.

jasne, kdo by si nechal takovou raritu ujit, ze?

0/0
5.9.2008 6:53

Sid2007

Merkel is RIGHT: It is (another, big) failure of Anglo-Saxon

financial system and it is hight time to create an alternative one, including alternative to American rating agencies.

It is clear, that a custodian of new RESERVE currency, euro, which is to replace Bretton-Wood dictated US dollar, ECB, will be acting much more responsibly, in true interest of majority, not only top one or two percent like private bank cartel called Federal Reserve Bank systematically does.

His Excellency, Ambassador of the Empire, being Republican, businessman and lecturer on universally advantageous American system is certainly in a position to start a "discussion" he offeres by providing straight anwer to the following question which Wall Street, business schools, economic development folks in the US are unable to answer:

HO COME, that Germany (which US for decades loves to talk down) with the most expensive labor force, 35 hrs workweek, vacations, benefits, univ healtcare, free college, STRONG euro  has EXPORT surpluses equal to Japan? Even took care of DDR!

Thanx

0/0
3.9.2008 17:52

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz