Pondělí 1. června 2020, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 1. června 2020 Laura

America Believes in Czech Potential

21. 11. 2008 15:13:01
Over the past two years, I have had the privilege of traveling throughout the Czech Republic to highlight the significant role U.S. investment plays in this country’s rapid economic development. I have visited manufacturing assembly lines, technical service centers and research and development centers and am very pleased with the diversity of U.S. companies that call the Czech Republic home. I am continuously impressed with the robustness and technical sophistication of the Czech economy.
In my travels it is quite evident that U.S. investment brings innumerable benefits to employees, their families and local citizens. Many U.S. firms are good corporate citizens, supporting the local community through programs such as student internships, hiring disabled employees, donating equipment to schools and volunteering. Results like this are impossible to achieve without the support of local governments and universities that are proactive, progressive, and pro-business. Last month, I participated in a ceremony in Brno, along with Prime Minister Mirek Topolanek and Minister of Health Tomas Julinek, to celebrate the International Clinical Research Center (ICRC), a cooperative project between the world renowned Mayo Clinic of Rochester, Minnesota and St. Anne’s University Hospital in Brno. I am very pleased that the long-standing friendship between the U.S. and the Czech Republic has been further cemented; the ICRC project highlights the bold strides the Czech economy has made in the past years from a manufacturing hub to, increasingly, a high-tech powerhouse.

I have seen how the synergy between Czech and U.S. companies, workers, and academic and research institutions has meant more jobs and increased opportunities for Czech workers, students, and scientists. I hope that this positive momentum can be maintained, to do so it's essential to think creatively, invest in education, and create a business-friendly climate. I am confident that this good news story will get even better in the future.

Autor: Richard Graber | pátek 21.11.2008 15:13 | karma článku: 9.97 | přečteno: 2286x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ekonomika

Tomáš Flaška

Není tohle už premiérský kmotr?

České dráhy pod gescí ministrů dopravy za ANO zadaly bez výběrových řízení vydavatelství MAFRA, které patří do skupiny firem Andreje Babiše momentálně ve svěřenských fondech, reklamy za zhruba 112 milionů korun.

31.5.2020 v 8:00 | Karma článku: 33.53 | Přečteno: 800 |

Zdeněk Fekar

Povinné dýško je nesmysl

Jeden pražský vinárník si pořádně naběhl. Kvůli koronaviru méně vydělává a tak chce, aby místo něho zaměstnance víc platili hosté. Učebnicová ukázka špatně zvolené formy komunikace. Spropitným host vyjadřuje svoji spokojenost.

30.5.2020 v 15:18 | Karma článku: 37.47 | Přečteno: 1736 | Diskuse

Jaroslav Kuboš

Lopaty a Vykořisťovatelé - jste tu?

Já vím, že jste. Ať chcete nebo ne, jste totiž buď Lopata nebo Vykořisťovatel! Jde jen o to, jakou roli hrajete!

29.5.2020 v 13:06 | Karma článku: 18.17 | Přečteno: 534 | Diskuse

Markéta Šichtařová

Jak COVIDEM lidi ovládnout a ochočit

Když chcete ovládnout lidi, donutit je poslouchat, případně vytřískat z nich peníze, strach funguje nejlíp. COVID-19 budiž toho nejlepším příkladem. Protože to, co se rozjelo kolem jeho testování, nelze nazvat jinak než skandál.

29.5.2020 v 8:00 | Karma článku: 47.73 | Přečteno: 17969 | Diskuse

Ivo Petrouš

Psychologie obrany proti bolesti, protože myšlení bolí

Některé věci je třeba neustále opakovat, opakovat, opakovat. V tom měl Lenin pravdu. 1) Některé malé děti si myslí, že peníze jsou z bankomatu. 2) Někteří dospělí si myslí, že dotace jsou od politiků EU.

28.5.2020 v 22:33 | Karma článku: 14.59 | Přečteno: 280 | Diskuse
Počet článků 10 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3610
Jsem velvyslancem USA v České republice. Narodil jsem se v americkém státe Ohio. Vystudoval jsem práva na Bostonské univerzitě a až do nedávna jsem pracoval v advokátní kanceláři Boerner Van Deu. V roce 1999 jsem se stal šéfem republikánské strany ve státě Wisconsin. Velvyslancem USA v České republice jsem od října 2006. S manželkou Alexandrií máme dva syny, Erica a Scotta.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

více

Astronauté z Crew Dragonu jsou na palubě Mezinárodní vesmírné stanice

Americká soukromá loď s lidskou posádkou Crew Dragon se připojila k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) a astronauté...

Museli jsme prodat chalupu. Dcera se rozvádí a potřebuje peníze, říká Žilková

Veronika Žilková opustila minulý měsíc v Izraeli svého manžela Martina Stropnického a vrátila se do Česka. Její maminka...

Vodafone měl masivní výpadek. Hodiny nefungovaly prakticky žádné služby

Lidé po celém Česku zaznamenali ve čtvrtek odpoledne výpadky služeb Vodafonu včetně bývalých služeb UPC, ať už šlo o...

Monika Bagárová porodila. Dcera dostala jméno po mamince Muradova

Zpěvačka a porotkyně SuperStar Monika Bagárová (25) je maminkou. Se šťastnou novinkou se pochlubila fanouškům na...

Na největší stavbě v Minecraftu pracuje 400 lidí již skoro devět let

Project Greenfield je jedním z největších fanouškovských projektů v počítačových hrách vůbec, jeho cílem je postavit v...