Pondělí 1. června 2020, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 1. června 2020 Laura

Let´s talk together!

2. 09. 2008 13:50:32
I was excited by iDnes.cz offer to share with you in an occasional blog my perspective on issues that are of mutual interest to our countries. There is certainly plenty to talk about, as the Czech Republic and the United States are cooperating more closely every day in NATO and other multinational organizations on important global issues.

A major sign of growing U.S.-Czech cooperation is our bilateral strategic dialogue in Washington, D.C., next week. Deputy Foreign Minister Tomas Pojar and U.S. Under Secretary of State William Burns will lead wide-ranging talks between high-ranking delegations.

The United States holds strategic dialogues—which offer the chance to discuss bilateral issues in a forum above and beyond the daily working level—with only six countries. Among other things, we hope to address future defense, security and economic cooperation with multinational organizations; U.S. engagement with the EU during the Czech Republic’s presidency; regional issues of mutual interest; the development of effective conservation, renewable and alternative energy strategies; and the promotion of democracy and human rights.

As November approaches, another topic that will undoubtedly find its way into my future blogs is the U.S. presidential election. It’s already been an exciting election season for Americans and it’s only going to get better. The Democratic Party just concluded its convention in Denver, Colorado, nominating Senators Barack Obama and Joe Biden as its candidates for the presidency and vice presidency. Now it’s the Republicans’ turn. We await John McCain to name his vice presidential running mate as the Republicans prepare to gather in St. Paul, Minnesota.

Then it will be a sprint to the finish line: the elections of November 4th. I, as all Americans, look forward to hearing the candidates articulate their visions for America’s future as that date approaches. And, of course, I look forward to sharing my thoughts about all those matters with you in this forum. Enjoy your weekends!

Until next time.

Česká verze článku

Autor: Richard Graber | úterý 2.9.2008 13:50 | karma článku: 17.04 | přečteno: 4176x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Ivo F. Cilich

Co bude s EET příští rok a co asi bude říkat Babiš

Nepředpokládám, že by premiér Babiš do konce roku sám rezignoval. Dokonce ani nepředpokládám, že by byl do té doby pravomocně odsouzen a nastoupil případný soudem uložený trest.

31.5.2020 v 20:38 | Karma článku: 14.51 | Přečteno: 273 | Diskuse

Lubomír Stejskal

I politické mrtvoly mohou mít pravdu

Sobotní Lidové noviny čtu především – i když ne výlučně – kvůli Poslednímu slovu Jiřího Hanáka. Ne že bych s ním ve všem nutně souhlasil, ale líbí se mi, jak píše. Jeho styl. Tentokrát mě ale nepříjemně překvapil.

31.5.2020 v 19:25 | Karma článku: 23.95 | Přečteno: 700 | Diskuse

Jan Ziegler

Čína je zločinnou agresivní mocností, Je suis Tchaj-wan a Hongkong

Důkazem je Pekingem schválený zákon o národní bezpečnosti, který omezuje práva obyvatel a Hongkongu a je de facto porušením zásady jedna země, dva systémy. Nepřijatelné je rovněž vyhrožování Tchaj-wanu.

31.5.2020 v 13:07 | Karma článku: 22.51 | Přečteno: 398 | Diskuse

Irena Aghová

Lidé jednají po tlakem událostí a co z toho vzejde.

Naše pilná média na nás denně chrlí mnoho informací, z nichž některé zvedají lidem tlak. Důvod je jasný. Jednou je situace taková, jindy zase jiná a to v rozmezí krátké doby. A tak se vytváří přetlak, který musí někde vybouchnout

31.5.2020 v 12:11 | Karma článku: 7.38 | Přečteno: 277 | Diskuse

Jan Dvořák

Řeporyjská detektivka pokračuje bílým práškem

Policie byla velmi skoupá - pouze oznámila, že starosta Novotný obdržel obálku s bílým práškem a že obsah kriminalistická laboratoř pečlivě analyzuje.

31.5.2020 v 9:38 | Karma článku: 34.87 | Přečteno: 1078 | Diskuse
Počet článků 10 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3610
Jsem velvyslancem USA v České republice. Narodil jsem se v americkém státe Ohio. Vystudoval jsem práva na Bostonské univerzitě a až do nedávna jsem pracoval v advokátní kanceláři Boerner Van Deu. V roce 1999 jsem se stal šéfem republikánské strany ve státě Wisconsin. Velvyslancem USA v České republice jsem od října 2006. S manželkou Alexandrií máme dva syny, Erica a Scotta.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

více

Astronauté z Crew Dragonu jsou na palubě Mezinárodní vesmírné stanice

Americká soukromá loď s lidskou posádkou Crew Dragon se připojila k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) a astronauté...

Museli jsme prodat chalupu. Dcera se rozvádí a potřebuje peníze, říká Žilková

Veronika Žilková opustila minulý měsíc v Izraeli svého manžela Martina Stropnického a vrátila se do Česka. Její maminka...

Vodafone měl masivní výpadek. Hodiny nefungovaly prakticky žádné služby

Lidé po celém Česku zaznamenali ve čtvrtek odpoledne výpadky služeb Vodafonu včetně bývalých služeb UPC, ať už šlo o...

Monika Bagárová porodila. Dcera dostala jméno po mamince Muradova

Zpěvačka a porotkyně SuperStar Monika Bagárová (25) je maminkou. Se šťastnou novinkou se pochlubila fanouškům na...

Na největší stavbě v Minecraftu pracuje 400 lidí již skoro devět let

Project Greenfield je jedním z největších fanouškovských projektů v počítačových hrách vůbec, jeho cílem je postavit v...