Pondělí 1. června 2020, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 1. června 2020 Laura

Pojďme spolu hovořit!

2. 09. 2008 11:45:40
Velice si cením nabídky serveru iDnes.cz a možnosti vám sdělit svůj názor na otázky, které zajímají obě naše země. Určitě je toho mnoho, o čem si můžeme povídat, zvláště pak nyní, kdy Česká republika a Spojené státy spolu stále těsněji pracují v rámci NATO a jiných mezinárodních organizacích na důležitých globálních otázkách.

Důležitým znakem rozvíjející se česko-americké spolupráce je dvoustranný strategický dialog, který příští týden zahájíme ve Washingtonu. Delegace v čele s náměstkem ministra zahraničí Tomášem Pojarem a náměstkem americké ministryně zahraničí Williamem Burnsem tam povedou rozhovory o různých tématech.

Spojené státy zahájily podobné strategické rozhovory, které nabízejí příležitost diskutovat o bilaterálních vztazích nad rámec každodenních kontaktů, pouze se šesti dalšími zeměmi. Doufáme, že se mimo jiné budeme zabývat obranou, bezpečnostní a hospodářskou spoluprací s mezinárodními organizacemi, vztahy USA s Evropskou unií během českého předsednictví EU, regionálními otázkami, jež zajímají obě strany, novými metodami ochrany životního prostředí, obnovitelnými a alternativními zdroji energií a podporou demokracie a lidských práv.

S příchodem listopadu si cestu do mého blogu určitě najde i jiné téma – americké prezidentské volby. Pro Američany jsou tyto volby strhující událostí a dá se očekávat horký podzim. Demokratická strana právě ukončila svůj sjezd v Denveru v Coloradu, na kterém nominovala senátory Baracka Obamu a Joea Bidena jako kandidáty na prezidenta a vice prezidenta. Teď je řada na republikánech. Čekáme, koho John McCain pozve jako spolukandidáta na post vice prezidenta během příprav na sjezd v St. Paul v Minnesotě.

Pak už bude následovat sprint k cíli – volbám 4. listopadu. Já, jako ostatně všichni Američané, se těším na to, jak s blížícím se datem budou kandidáti sdělovat své vize o budoucnosti Spojených států. A samozřejmě se těším na toto fórum, kde si budu moci s vámi vyměňovat myšlenky a názory na věci vzdálené i blízké.

Brzy na shledanou.

English version

Poznámka: Tento příspěvek jsem napsal v době, kdy ještě nebylo rozhodnuto, koho si John McCain vybere za kandidáta na svého viceprezidenta.

Autor: Richard Graber | úterý 2.9.2008 11:45 | karma článku: 31.25 | přečteno: 6361x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Ivo F. Cilich

Co bude s EET příští rok a co asi bude říkat Babiš

Nepředpokládám, že by premiér Babiš do konce roku sám rezignoval. Dokonce ani nepředpokládám, že by byl do té doby pravomocně odsouzen a nastoupil případný soudem uložený trest.

31.5.2020 v 20:38 | Karma článku: 14.51 | Přečteno: 273 | Diskuse

Lubomír Stejskal

I politické mrtvoly mohou mít pravdu

Sobotní Lidové noviny čtu především – i když ne výlučně – kvůli Poslednímu slovu Jiřího Hanáka. Ne že bych s ním ve všem nutně souhlasil, ale líbí se mi, jak píše. Jeho styl. Tentokrát mě ale nepříjemně překvapil.

31.5.2020 v 19:25 | Karma článku: 23.95 | Přečteno: 700 | Diskuse

Jan Ziegler

Čína je zločinnou agresivní mocností, Je suis Tchaj-wan a Hongkong

Důkazem je Pekingem schválený zákon o národní bezpečnosti, který omezuje práva obyvatel a Hongkongu a je de facto porušením zásady jedna země, dva systémy. Nepřijatelné je rovněž vyhrožování Tchaj-wanu.

31.5.2020 v 13:07 | Karma článku: 22.51 | Přečteno: 398 | Diskuse

Irena Aghová

Lidé jednají po tlakem událostí a co z toho vzejde.

Naše pilná média na nás denně chrlí mnoho informací, z nichž některé zvedají lidem tlak. Důvod je jasný. Jednou je situace taková, jindy zase jiná a to v rozmezí krátké doby. A tak se vytváří přetlak, který musí někde vybouchnout

31.5.2020 v 12:11 | Karma článku: 7.38 | Přečteno: 277 | Diskuse

Jan Dvořák

Řeporyjská detektivka pokračuje bílým práškem

Policie byla velmi skoupá - pouze oznámila, že starosta Novotný obdržel obálku s bílým práškem a že obsah kriminalistická laboratoř pečlivě analyzuje.

31.5.2020 v 9:38 | Karma článku: 34.87 | Přečteno: 1078 | Diskuse
Počet článků 10 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3610
Jsem velvyslancem USA v České republice. Narodil jsem se v americkém státe Ohio. Vystudoval jsem práva na Bostonské univerzitě a až do nedávna jsem pracoval v advokátní kanceláři Boerner Van Deu. V roce 1999 jsem se stal šéfem republikánské strany ve státě Wisconsin. Velvyslancem USA v České republice jsem od října 2006. S manželkou Alexandrií máme dva syny, Erica a Scotta.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

více

Astronauté z Crew Dragonu jsou na palubě Mezinárodní vesmírné stanice

Americká soukromá loď s lidskou posádkou Crew Dragon se připojila k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) a astronauté...

Museli jsme prodat chalupu. Dcera se rozvádí a potřebuje peníze, říká Žilková

Veronika Žilková opustila minulý měsíc v Izraeli svého manžela Martina Stropnického a vrátila se do Česka. Její maminka...

Vodafone měl masivní výpadek. Hodiny nefungovaly prakticky žádné služby

Lidé po celém Česku zaznamenali ve čtvrtek odpoledne výpadky služeb Vodafonu včetně bývalých služeb UPC, ať už šlo o...

Monika Bagárová porodila. Dcera dostala jméno po mamince Muradova

Zpěvačka a porotkyně SuperStar Monika Bagárová (25) je maminkou. Se šťastnou novinkou se pochlubila fanouškům na...

Na největší stavbě v Minecraftu pracuje 400 lidí již skoro devět let

Project Greenfield je jedním z největších fanouškovských projektů v počítačových hrách vůbec, jeho cílem je postavit v...